KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 15207119
nr 1520 7119
Gunnar Brusewitz
(1924-2004), Sverige
Teckning, Tusch, Gunnar Brusewitz (1924-2004). Signerad, daterad 1976, alfåglar. Bildmått: 18x30 cm, yttermått inklusive ram: 37x47 cm
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 6 februari 2023
kl 20:25:28
600 kr
900 kr
900 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
Gunnar Brusewitz
Läs mer om Gunnar Brusewitz